Jak si poradit s nízkým nebo vysokým komínovým tahem ?

29. listopadu 2012, 12:43 | Regulace tahu komína je v dnešní době jedním z nejefektivnějších způsobů úspory, prodloužení životnosti komínů, zkvalitnění procesů spalování a odstranění sekundárních nepříjemných doprovodných jevů.

Jak si poradit s nízkým nebo příliš vysokým komínovým tahem?

Regulace tahu komína

Dimenzování spalinových cest a komínových systémů vychází z potřeb připojených spotřebičů. Výkonnost spalinové cesty, nebo tah komínu, v průběhu roku kolísá vlivem proměnlivých povětrnostních podmínek a teplotních změn. Pro zajištění bezpečného provozu jsou spalinové cesty projektovány pro vnější teplotu 15 °C (dle EN 13384). Během topné sezóny, ve které jsou spotřebiče nejčastěji provozovány, může docházet k nevhodnému zvýšení teplotního gradientu, zvýšení podtlaku ve spalinové cestě, a tím k nepříznivému ovlivnění spalovacího procesu a snížení jeho ekonomičnosti. Dochází ke snížení účinnosti a ke zvýšení spotřeby paliva. Regulátory tahu slouží k omezení hodnoty podtlaku na úroveň potřebnou pro optimální průběh spalování příslušného spotřebiče.

Regulace tahu komína je v dnešní době jedním z nejefektivnějších způsobů úspory, prodloužení životnosti komínů, zkvalitnění procesů spalování a odstranění sekundárních nepříjemných doprovodných jevů.

Příliš nízký komínový tah vede k problémům s výkonem, neúplnému spalování (zápach, tvorba sazí, dýmení, dehtování).

Příliš vysoký komínový tah urychluje spalování. Zvyšuje se teplota spalin. Následkem může být špatné přizpůsobení výkonu, vyšší úlet prachu a poruchy krbu nebo kamen.Instalace regulátoru komínového tahu je vhodná ve všech případech, kdy používáte jakýkoliv krb nebo kamna.

 

Regulátor následující funkci:


-    větrání komína když je kotel, krb nebo kamna mimo provoz
-    vyrovnání přetlaku při vzniku tlakového rázu
-    regulace a omezení komínového tahu

Regulátory tahu jsou mechanické komponenty, které zajišťují konstantní hodnotu podtlaku ve spalinové cestě. Jakmile hodnota podtlaku ve spalinové cestě stoupne na optimální hodnotu, re-gulátor tahu se otevře a regulovaným přívodem vzduchu do systému omezí podtlak na nastavenou úroveň. Při poklesu podtlaku se regulátor tahu opět uzavře. Tento jednoduchý a efektivní princip zajišťuje rovnoměrné podmínky pro hoření a tím měřitelnou úsporu energie.

 

 

 

 

Aktuality

27. února 2015

Červený bronz místo mosazi

 

17. září 2014

kotle Tekla - video

 

 

Starší aktuality

Produkty e-mailem

Máte zájem dostávat nejnovější produkty přímo na Váš e-mail?

 

Váš e-mail pro zasílání novinek:

 

Do spodního pole opište 5 znaků.:

Kód pro ověření

    Odebírat      

 

 

Kde nás najdete

Šternberská 503, 783 91 Uničov

Otevírací doba:

PO - PÁ 6:30:00 - 17:00, SO 8:00 - 11:00

 

+ 420 773 569 749

+ 420 776 569 749

+ 420 585 054 447

+ 420 585 002 447

 

Velkoobchod topením

Přihlášení k mému účtu

icon

Uživatelské jméno:

Heslo:

Nová registrace Zapomenuté heslo